Henk de Vries nieuwe directeur It Fryske Gea
Het bestuur van It Fryske Gea heeft Henk de Vries (52) uit Drachtster Compagnie per 1 januari 2012 benoemd tot directeur. De Vries treedt hiermee in de voetsporen van Ultsje Hosper die met pensioen gaat.
De Vries heeft ruime ervaring op het gebied van natuur en landschap. Zo werkte hij onder meer bij het Rijksinstituut voor Natuurbeheer, de Provincie Fryslân, LB&P ecologisch advies BV en Heidemij Advies BV regio Noord. In 1997 kwam De Vries in dienst bij It Fryske Gea als hoofd van de afdeling Natuurkwaliteit. Sinds 2006 was hij daarnaast tevens adjunct-directeur.
De Vries voelt zich sterk verbonden met de natuur in Fryslân en vindt het een voorrecht dat hij in de toekomst als directeur van It Fryske Gea aan de bescherming daarvan leiding mag geven. “Ik ben geboren en getogen in Fryslân. Daarnaast ben ik een echte natuurbeschermer. Dat is mijn passie. Vanuit die insteek opereer ik binnen It Fryske Gea en ik zal dat als directeur ook blijven doen.” It Fryske Gea doet het heel erg goed, zo is zijn mening: “De vereniging beheert momenteel meer dan 20.000 hectare natuurgebied verdeeld over 58 gebieden, waaronder Nationaal Park De Alde Feanen, en wordt gesteund door meer dan 28.000 leden. Dat is voor een directeur een heel mooie uitgangspositie om op voort te bouwen.”
De Vries wordt de vierde directeur in het ruim tachtigjarig bestaan van de vereniging. Het besluit tot de benoeming is tot stand gekomen na een uitgebreide wervingsprocedure. Mr. Arjen van der Meer, voorzitter van It Fryske Gea, omschrijft de nieuwe directeur als de juiste man op de juiste plaats: “Henk de Vries heeft de afgelopen jaren als adjunct-directeur al het nodige bijgedragen aan de verwezenlijking van de doelstelling van de vereniging. Wij verwachten dat hij goed sturing kan geven aan de koers die het bestuur en het managementteam voor de toekomst hebben uitgezet.’’
