Droge voeten en schoon water

Het waterschap richt het gebied met een oppervlakte van in totaal 28,5 hectare in als zomerpolder, met in de winter een open verbinding naar de Friese boezem. Hierdoor krijgt de polder een natuurlijker peilbeheer. Van het gebied is 19,4 hectare inzetbaar als waterberging. Zo kan er in de winter bij extreme neerslag extra boezemwater worden geborgen, en in de zomer bij een zeldzame hoogwatercalamiteit ook als waterberging worden ingezet. Om meer ruimte aan het water te geven wordt 1,6 kilometer aan polderdijk aangepast en verlegd.

Aanleg natuurvriendelijke oevers

Wetterskip Fryslân legt in het gebied 5,5 hectare aan natuurvriendelijke oevers aan. Dit zijn luwe ondiepe waterzones die fungeren als paai- en opgroeiplaats voor vissen en de waterkwaliteit verbeteren. Dit werk draagt bij aan de doelen van de Europese Kaderrichtlijn Water en Natura 2000.

Het waterschap past het gebied in samenwerking met It Fryske Gea aan, voor verbetering van de natuurwaarden. De wandelpaden worden ook aangepast aan de nieuwe situatie, zodat het gebied toegankelijk blijft voor wandelaars.

Ecologische protocollen en begeleiding

Bij de werkzaamheden houdt Wetterskip Fryslân zoveel mogelijk rekening met de natuur. Er wordt gewerkt volgens de regels voor flora en fauna, zoals werken buiten het broedseizoen en waar nodig wordt gewerkt volgens de voorwaarden van een ontheffing van de Natuurbeschermingswet met ecologische begeleiding.

Programma voor Plattelandsontwikkeling

De werkzaamheden worden mede gefinancierd uit het programma voor Plattelandsontwikkeling (POP3). De totale geraamde projectkosten zijn ca. een miljoen  waarvan maximaal 370.000 euro wordt gesubsidieerd uit het programma voor platte (POP3).

Gerelateerde berichten

Meer over dit project

Meer over dit project en lees over hoe It Fryske Gea zich inzet voor het beschermen, beheren en ontwikkelen van de natuur en cultuurhistorie in Fryslân.

: Meer ruimte voor natuur en water in Wielsicht
Meer ruimte voor natuur en water in Wielsicht
Naast de inrichting van de zomerpolder legt het waterschap ook natuurvriendelijke oevers aan en...
Lees meer