Laden Activiteiten

« Alle evenementen

  • Dit activiteit is voorbij.

Avondwandeling door het moerassige Bûtefjild

23 mei om 19:00 - 21:00

- Gratis – €4,00
wandel excursie butefjild

Ten noorden van de spoorlijn Leeuwarden-Groningen, ligt natuurgebied It Bûtefjild als een groen-blauwe oase voor vele dier- en plantensoorten. Namen van paden en wateren als ‘Goddeloaze singel’ en ‘Looden hel’ doen vermoeden dat het hier ooit minder aangenaam moet zijn geweest. Verken op een mooie avond het Ottema-Wiersmareservaat, een ex-turfwinlocatie dat nu als natuurlijk moeras dienstdoet.

De heren Ottema en Wiersma

Nadat de turf als brandstof was verkocht, bleef er hier een land van plassen, poelen, rietvelden en natte hooilanden over. De heren Ottema en Wiersma kochten de grond, omdat die anders ten prooi zou vallen aan de ontginningen die landbouwgrond moesten opleveren. Nu is het een gevarieerd moerasgebied waar de natuur weer z’n gang kan gaan!

Wegzakken in het moeras

De excursieleider van It Fryske Gea neemt je mee het moeras in, buiten de gebaande paden welteverstaan. Gelukkig weet de gids de weg, want er zijn verraderlijke plekken waar je kunt wegzakken. Trek daarom beslist je laarzen aan tijdens deze excursie. Je wandelt langs de petgaten die ooit werden gegraven door arme veenarbeiders, ze zijn nu veranderd in rijk begroeide waterplassen. In het centrum van het reservaat, tref je de schraallanden die in stand worden gehouden door It Fryske Gea, die hier gefaseerd maait, zodat er altijd begroeiing blijft staan voor de vogels en insecten die er leven. En voel je de grond onder je benen bewegen? Dan loop je over het veenmos, een zompig stukje hoogveen dat meeveert als je eroverheen loopt.

Bijzondere soorten

In dit gevarieerde moerasgebied groeien ook bijzondere plantensoorten. Denk aan moeraskartelblad, de ronde zonnedauw en dopheide. Daarnaast leven rond het water vele insecten zoals de libellen. ’s Avonds als het wat afkoelt, komen ze tot rust en kun je ze soms op je hand houden om ze eens goed te bekijken. Moeras- en bosvogels leven ook in het Ottema-Wiersmareservaat, maar die zul je ‘s avonds in de zomer amper horen.

Praktische tips van It Fryske Gea

  • Deze natuurwandeling duurt ongeveer 2 uren.
  • Je legt een korte afstand door het moeras af.
  • Laarzen aan is verplicht.
  • Draag lange kleding om je te beschermen tegen steekmuggen.
  • De excursie is niet geschikt voor mensen die slecht ter been zijn.
  • Deelname is op eigen risico: je kunt natuur-verslaafd raken!

Gegevens

Datum:
23 mei
Tijd:
19:00 - 21:00
Kosten:
Gratis – €4,00
Activiteit Categorie:

Locatie

Koekoekspaad
Feanwâlden, Bûtefjild
+ Google Maps
Telefoon
0511 – 53 96 18
Bekijk de site van Locatie

Organisator

Overige

Regio
Noardlike Fryske Wâlden

Tickets

Onderstaand nummer bevat de tickets voor dit evenement in je winkelwagen. Klik op "Koop Tickets" om bestaande deelnemersinformatie aan te passen en de hoeveelheid tickets aan te passen.
Tickets zijn niet meer beschikbaar