
Steek jij graag je handen uit de mouwen voor de natuur? Help dan tijdens de Natuurwerkdag mee in de Bouwepet bij Gytsjerk. Samen geven we bloemen langs de nieuwe kades weer de ruimte.
Ongeveer twee jaar geleden zijn in de Bouwepet nieuwe kades aangelegd en is op verschillende plekken een bloemenmengsel gezaaid. Inmiddels groeien er veel jonge elzen en wilgen. Die nemen licht en ruimte weg van de bloemen. We steken de jonge bomen los en trekken ze met wortel en al uit de grond, zodat ze niet snel weer uitlopen.
We beginnen met koffie of thee, iets lekkers en een toelichting op het gebied en het beheer. Daarna gaan we in tweetallen aan de slag. Je kunt je ook alleen aanmelden; we vormen de tweetallen op de dag zelf.
Praktische informatie
- Tijd: 9.00–14.00 uur
- Locatie: Bouwepet bij Gytsjerk. Je ontvangt na aanmelding informatie over de verzamelplaats en het parkeren.
- Meenemen: laarzen, werkkleding die vies mag worden en je eigen lunch.
- Aantal plaatsen: maximaal 16 deelnemers.
Ervaring met natuurwerk is niet nodig. Ook als je nog geen vrijwilliger of lid van It Fryske Gea bent, ben je van harte welkom.


